V Once uvidíme Morfea

K již potvrzeným postavám Sindibáda a Šeherezárdy se přidá také Morfeus, jako řecký bůh snů. Je to syn boha spánku Hypna a jeho manželky Pásithey, nejmladší z Charitek. V Bylo, Nebylo je popisován…jako „stará duše v mladém těle,“ někdo, kdo je velice dobrý ve čtení lidí, stejně tak jako skrývání svých vlastních záměrů.

Na potvrzení toho, zda se jedná o kamaráda jednoho z našich hrdinů si budeme muset ještě počkat. Zatím se množí spekulace o tom, že by Emma mohla Hooka opustit a utéct s Morfeem, což se ale zdá být málo pravděpodobné.

morpheus

Dva komentáře ke článku: V Once uvidíme Morfea

Hooklove napsal:

Pokud emma uteče …..panebože to skazí cele děj.

Peter napsal:

Hooklove
Tak to bude riadny zvrat potom 😀 Možno neutečie „dobrovoľne“ ale vďaka Morfeovi…

Hooklove napsal:

no ale doufám že bude ta svadba….. dofam v to už od doby co Hook začal jak to říct…balit Emmu .

An napsal:

Jop, to že ta svatba bude / úspěšně proběhne je asi tak pravděpodobné, jako že se Regina a Emma dají dohromady. To je taky něco, co si spousta lidí přeje, ale nikdo nevěří, jen doufá, že se to doopravdy stane… Třeba teorie o tom, že Evil Qeen zabije Hooka ( na což měla Regina moc svědomí ) a uvolní tak pole pro Reginu a Emmu… Zní to hezky, ale pochybuju, že bychom se toho dočkali, stejně jako pochybuju o té svatbě…

Alex Matej napsal:

Je to trochu od veci, ale vie mi niekto vysvetliť epizódu v 2. sérii Welcome to Storybrooke? Jediná vec mi tam nezapadá. Ak bol náš svet až do prítomnosti v druhej sérii bez kúziel, ako to, že Regina ovládala vo flashbackoch šerifa Grahama srdcom? Ďakujem za odpoveď.

An napsal:

Podle mě to je jako s dovezenou magií… Čtyřlístek ze země Oz Zeleně taky fungoval v New Yorku, a Regina, pokud mi paměť dobře slouží, vytrhla Grahamovi srdce ještě v Začarovaném lese a někde bylo řečeno ( myslím epizoda o Whaelovi ) že srdce se stanou očarovanými, když je někdo praktikující temnou magii vyrve z hrudi, nebo tak něco, no a v tom případě by i po odchodu ze Začarovaného lesa zůstala všechna srdce, která by si Regina vzala s sebou do Storybrook ( nebo celý obsah krypty) kouzelná, jako dovezené očarované předměty, jako třeba ty cetky co naházela do Jeffersonova klobouku, aby ho na chvíli zprovoznila ( třeba to s obrázkem Daniela co tam hodila taky fungovalo celo dobu ). Snad to dává smysl :)

Alex Matej napsal:

Áno. Ďakujem ale keď už sme pri tom klobúku tak v 3. sérii sa omiela že cestovanie v čase je nemožné a v 1. sérii, keď ešte nemali ani kúzla sa im podarilo otvoriť portál len nejakým Danielový obrázkom?

An napsal:

Ale jim nešlo o cestování v čase, jen o to, přenést předmět z jednoho místa a času na druhé. Oni sami v čase nikam necestovali. Ve 3. sérii šlo o seslání kouzla, které by umožnilo vrátit se v čase, měnit minulost a tak, ale klobouk je magický předmět, který otevírá portál a má svá vlastní pravidla ( odlišná i třeba od střevíčků nebo magických fazolí a podobných ) a nevzpomínám si, že by ho někdo někdy využil k cestování časem jako takovému. Navíc se v první sérii portál neotevřel, protože ta magie byla slabá a víc věcí co by ji posílilo neměli. Myslím, že to nazvali trhlinou nebo skulinkou nebo něčím takovým, ale přímo portál to nebyl, ani projít se tím nedalo, jen stěží prošlo to jablko…
Ale být tebou, všechno to tak do hloubky nepitvám :) Já osobně strávila pěknou chvíli snahou vyřešit Willa, když se vezme v potaz i OUaT in Wonderland i normálně OUaT, ale pak jsem si řekla, že si to nebudu kazit a šťourat se v tom, stejně to nemá smysl, Adam a Eddie jsou taky jenom lidi a když chceš, odůvodníš si všechno 😀

laught napsal:

dúfam, že Emma neutečie, ale že sa stane niečo, čo bude viesť k vytvoreniu siedmej série :) o by bolo super. ale musím povedať, že piata séria OUaT nebola až taká dobrá. nebola až taká komplikovaná… ale myslím, že hlavnou príčinou, prečo sa mi nepáčila, bol Hook. Nepáči sa mi, ako zmäkol. Keď bol zloduch, mala som ho oveľa radšej a neviem si ho predstaviť ako hrdinu. Dúfam len, že Emma teda neutečie, myslím, že by to tým pokazili.