Exkluzivní informace o nových příbězích

Server D23.com zveřejnil rozhovor s tvůrci seriálu A. Horowitzem and E. Kitsisem. Prozradili novinky ohledně kouzelníkova klobouku, románku…mezi Emmou a Hookem a mnoho dalších zajímavých informací. Ty nejzajímavější otázky a odpovědi jsme pro vás přeložili a přinášíme je v tomto článku.

Originální rozhovor v angličtině naleznete zde.

D23: Takže… Oficiálně jsme se rozloučili s Elsou, Annou a Arendellem?
Eddy: Arendelle se už nevrátí.
Adam: Pro nás Arendelle stále existuje. Ale kvůli způsobu, kterým jsme ho zavedli, a filmu Ledové království, jsme se dostali do slepé uličky.
Eddy: Vážně nás bavilo psát o těchto postavách a dělat, jak my říkáme, naši fan fiction.
Adam: Více důležité pro náš pořad je to, že účinek, který Anna a Elsa měly na naše postavy bude přetrvávat.

D23: Minulý květen jste nám prozradili, že Zelena zemřela. A teď přichází Rebecca Mader zpět jako Zlá čarodějnice ze západu. Co s tím?
Eddy: Následující citát, “Zprávy o mé smrti byly vysoce přehnané,” zřejmě platí v tomto případě.
Adam: Z pohledu našich postav byla mrtvá. A z pohledu našich postav stále zůstává mrtvá. Tu a tam nevybíráme naše slova s takovou přesností jakou bychom chtěli.
Eddy: Nebo máme opravdu skvělý nápad o týden později.  Je vážně sranda vidět Reginu a její sestru. Myslíme, že máme vášeň pro Zelenu, takže jsme ji začali ke konci minulého roku rozebírat ze všech stran a od té doby pomalu připravujeme.

D23: Odhalili jste kouzelníkův klobouk – a ukázali jeho velkou sílu. Ale ještě musíte poznat samotného kouzelníka. Bude to Yen Sid, a přijde si pro to, co mu patří?
Adam: To je něco, co dopodrobna popíšeme v druhé části čtvrté série. A jako novinka je tu nějaká souvislost s Fantasií, která se představí.
Eddy: A klobouky se můžou předávat. Takže ve Once budeme mít svůj vlastní zvrat ohledně toho, komu to teď patří.

D23: Jak jste přišli na trojici Cruella, Zloba, a Uršula?
Adam: Začněme se Zlobou, představili jsme ji ve Once v druhé epizodě jako kamarádku Reginy. A co je důležitější, zjistili jsme, že s našimi postavami má daleko více spojení. Ty se ale vymknou kontrole a velmi brzy bude jasné, proč jsou ty tři pohromadě.
Eddy: A chtěli jsme znovu zavést koncept “Mohou mít padouši šťastné konce?” Gold, který teď ztratil úplně všechno zjistí, že Regina možná po něčem jde. Možná je načase, aby padouši dostali své šťastné konce. Hrdinové vždycky pracují v týmu. Myslím, že tentokrát uvidíme i padouchy pracovat společně. Zloba přišla nějak přirozeně, protože už byla zařazená do naší mytologie. Uršula, tu jsme naťukli v díle s Ariel. A Cruella… Mysleli jsme si, že by to mohla být sranda!
Adam: U postavy Cruelly jsme vymysleli změnu. Není to ten člověk, kterého znáte z filmu, ale zároveň uvidíte mnoho pojítek k filmu a známých věcí okolo ní. Tak jako u všech postav, našli jsme spojení s naším Once vesmírem, o které se rádi podělíme. A taky se o ní výborně píše.

cruella-rozhovor

D23: Bude mít Cruella nějaké schopnosti?
Eddy: Jasně! Co by to bylo za zábavu, kdyby ne? Snad to bude mít něco společného se zvířaty.
Adam: Se psy?

D23: Když mluvíte o psech, pozná ji Pongo?
Eddy: Pongo se určitě bude bát až ji uvidí.

D23: Uvidíme Pongovu historii s Cruellou?
Eddy: Ne Pongovu, ale možná jeho pra-pradědečka.
Adam: Zmíníme Pongův rodokmen.
Eddy: Film se odehrával v 50. létech a naše Cruella je něco jako Zelda Fitzgerald, Jazz Age, nekonvenční mladá žena se schopnostmi. Takže jsme se toho chopili po svém.

D23: Takže to znamená, že neuvidíme Anitu a Rogera z originálního filmu?
Eddy:
 Ne, opravdu jsme s ní udělali jen to, co jsme chtěli. Je to úplně ‚naše práce‘.
Adam: Snad jsme zachytili ducha této postavy a fanoušci z ní budou běsnit. Hodně!

ctverka

D23: Zpět ke Zlobě, tak trochu jsme si mysleli, že je taky mrtvá?
Eddy: To je oblíbené téma. [Směje se] To jsme se Zlobou udělali dvakrát. Poprvé jsme si mysleli, že ji zabila Emma. A podruhé se vrátila jako monstrum, protože jsme chápali, že je na ni uvalena kletba, která ji udržuje v jiné formě. Takže jsme vlastně nikdy neviděli její tělo, ani srdce. Ale jak obživne se dozvíme v jedné z prvních epizod. Dozvíme se taky jak se poznala se Zlou královnou a jak se z nich staly kamarádky.
Adam: A taky se dozvíme více o tom co se stalo mezi ní a Aurorou.

D23: Když mluvíte o Auroře, je nějaká šance, že se vrátí Mulan?
Eddy: Snažíme se! Máme na ni plán pro příští rok. Tento rok je už mnoho nových postav, které představujeme. Vážně se nám líbí Jamie [Chung] a milujeme Mulan, a opravdu její příběh chceme dokončit.
Adam: Existuje dlouhý seznam věcí, ke kterým se chceme dostat, přičemž Mulan je na samém vrcholku.
Eddy: Co se týče Královen temnoty, jak jim rádi říkáme, opravdu přichází, aby posunuly příběhy hlavních postav.

D23: Takže, 1. března se vracíme, poté co jsme se rozloučili s Annou a Elsou.
Eddy: Rozhodně vám ukážeme Robina Hooda v New Yorku a co se s ním stalo.  Uvidíte Rampelníka, když tam byl během těch šesti měsíců. A také vám ukážeme změny ve Storybrooku.

D23: Vypadá to, že to je dost dlouhá doba na to, aby se Emma s Hookem dali dohromady.
Eddy: Jsou na dobré cestě. Uvidíme je jako dvojici, která čelí světu. Podíváme se do Hookovi duše a odhalíme některé tajné věci, kterých se bojí. A zjistíme, že má propletenou minulost s jednou z královen temnoty.

D23: Přizná Hook schopnosti čarodějova klobouku – a to, že v něm je uvězněno několik obyvatel Storybrooku?
Adam: Ano, v jarní premiéře ho uvidíme bojovat s tím, co udělal.
Eddy: A bude mít také spojence, který se cítí podveden – Belle. Oba byli Temným pánem, panem Goldem, oklamáni. Uvidíte je, jak spolu pracují na tom, aby zachránili víly.

ursula-rozhovor

D23: Každý rok mluvíme o tématech. A vypadá to, že téma druhé části čtvrté série je: „Můžou mít padouši své šťastné konce?“
Eddy: Taky si myslím, že je to téma „Co dělá padoucha hrdinou a hrdinu padouchem?” a možná to není tak černobílé, jak si myslíme. Rozhodně prozkoumáme šedou oblast. Zjistíme, že někteří padouši nejsou tak zlí, jak jsme si mysleli, a taky možná to, že hrdinové nejsou tak hrdinští, jak jsme si mysleli.

Přeložil: T.I.P

Co si o novinkách myslíte? Těšíte se? Podělte se o pocity v komentářích…

Jeden komentář ke článku: Exkluzivní informace o nových příbězích

Petr Franěk napsal:

Kolik má Bylo Nebylo dílů?